Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Joanna Jagiełło Zaproszenie

Joanna Jagiełło Zaproszenie

13 września 2017
Przejdź do - Narodowe Czytanie 2017

Narodowe Czytanie 2017

6 września 2017

2 września 2017 w lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej w Kijach o godz. 17:00 rozpoczęło się Narodowe Czytanie. Kierownik biblioteki – Maria Olesiak odczytała list od Prezydenta RP – Andrzeja Dudy.

Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie 2017
Przejdź do - Narodowe Czytanie 2017 - zaproszenie

Narodowe Czytanie 2017 - zaproszenie

30 sierpnia 2017
Przejdź do - Bibliotekarz Roku 2016

Bibliotekarz Roku 2016

11 maja 2017

      Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Departament Promocji, Edukacji, Kultury Sportu i Turystyki Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, zaprosili władze samorządowe i bibliotekarzy na seminarium w ramach ogólnopolskich obchodów Tygodnia Bibliotek pod hasłem Biblioteka: oczywiście! W programie spotkania odbyło się m.in. podsumowanie konkursu Świętokrzyski Bibliotekarz Roku 2016 oraz Biblioteka Roku 2016 Województwa Świętokrzyskiego. Komisja nominowała do tytułu Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2016 Panią Zofię Kędrę – pracownika Filii Bibliotecznej w Stawianach, wchodzącej w skład Gminnej Biblioteki Publicznej w Kijach.

    Filia biblioteczna w Stawianach funkcjonuje od 1960 r. Od 1979 roku opiekę nad filią sprawuje Zofia Kędra. Zofia Kędra systematycznie przez lata z dużym zaangażowaniem dbała o rozwój czytelnictwa, ma też udział w kształtowaniu pokoleń mieszkańców Stawian. Za pracę na rzecz regionu i jego mieszkańców, nominowana do nagrody Starosty Pińczowskiego ,,Order Błękitnej Nidy.''

Przeszukiwanie zbiorów bibliotecznych

7 września 2016

Informuję, że  na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej uruchomiona została testowa zakładka "Katalog Mak+". Pozwala ona na przeglądanie zbiorów w GBP w Kijach oraz Filiach w Czechowie i w Stawianach. Ze względu na to, iż nie rejestrujemy jeszcze wypożyczeń w systemie elektronicznym, wszystkie książki posiadają status "Do wypożyczenia" bądź też "W czytelni", co nie oznacza, iż egzemplarze te są w danej chwili dostępne - o możliwość ich wypożyczenia należy pytać w bibliotece. Zapraszamy do zapoznawania się z komputerowym katalogiem i życzymy przyjemnego korzystania z jego możliwości.

podziękowania

20 czerwca 2016

Stowarzyszenie Rozwoju gminy Kije wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Kijach składają serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy głosowali na projekt "Bądź kreatywny-zmieniaj się" w konkursie Tesco "Decydujesz, pomagamy". Niestety nie udało nam się znaleźć w gronie ostatecznych laureatów. Mimo to jesteśmy wdzięczni za docenienie roli, jaką pełnią GBP i SRGK w lokalnym środowisku.