Ekologiczne przedszkole w Gartatowicach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Święto Kobiet

Święto Kobiet

21 marca 2017

W Ekologicznym przedszkolu w Gartatowicach nie zapomniano o Dniu Kobiet. 8 marca wszystkie panie i dziewczynki miały powody do radości. Chłopcy jak na prawdziwych dżentelmenów przystało, byli tego dnia wyjątkowo uprzejmi, uczynni i podarowali dziewczynkom piękne  kwiaty.  Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia!

Przejdź do - Zielony ogródek w Ekologicznym przedszkolu.

Zielony ogródek w Ekologicznym przedszkolu.

21 marca 2017

Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny maluszki z Ekologicznego przedszkola w Gartatowicach postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Zgromadzily potrzebne przybory: doniczki, pojemniki,  ziemię, cebulki i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roslinom do wzrostu. Następnie sadziły cebulę, szczypiorek i pietruszkę oraz siały rzeżuchę. Po zasianiu i podlaniu rosliny zostały umieszczone w kąciku przyrody. Dzieci mają pamiętać o ich podlewaniu oraz będą obserwować ich wzrost. Kiedy wyrosną staną się źródłem witamin na kanapkach.

Przejdź do - Przedszkolne walentynki.

Przedszkolne walentynki.

2 marca 2017

14 lutego w Ekologicznym przedszkolu w Gartatowicach zostały zorganizowane zabawy walentynkowe. Odbyła się pogadanka z dziećmi na temat zwyczaju walentynkowego, okazywania miłości bliskim osobom. Dzieci uczestniczyły w walentynkowych zabawach i konkursach.  Maluszki wykonywały ciekawe prace plastyczne: malowały palcem walentynkowe serduszka  oraz wyklejały w grupach duże serca. Wszystkie przedszkolaki chciały, aby serduszka wykonane przez nie były najpiękniejsze, aby później mogły je podarować najukochańszej osobie na świecie. Samodzielnie przygotowały także walentynkowy poczestunek. Walentynki upłynęły nam w miłej atmosferze, a wszyscy w tym dniu byli dla siebie wyjątkowo mili i uprzejmi.

Przejdź do - W ferie zimowe rozwijamy swoje pasje.

W ferie zimowe rozwijamy swoje pasje.

17 lutego 2017

Najmłodsze dzieci  z Ekologicznego przedszkola w Gratatowicach aktywnie i ciekawie spędzały ferie zimowe. Na zajęciach bawiły się świetnie z balonami. Zobaczcie jak! Balony zostały wykorzystane do kilku mini-eksperymentów związanych z powietrzem. Dzięki tym doświadczeniom dzieci przekonały się, że chociaż powietrze nie ma koloru, zapachu, nie możemy go dotknąć - ono istnieje.  Później z balonów wyczarowane zostały żółwie Ninja i lody. Wystarczył kawałek bibuły i kolorowego papieru, aby powstały ciekawe i śmieszne zabawki. Zabawom nie było końca...
Maluszki malowały także farbami na dużym kartonie. Radości było wiele, dzieci miały możliwość odkrywania, eksperymentowania, poznania świata barw, kolorów, faktur. Praca została wyeksponowana na sali przedszkolnej.
Organizując dzieciom wolny czas pamiętajmy, że w każdym dziecku kryją się zdolności, siła wyobraźni i kreatywność. Trzeba je tylko ożywić, rozwijać i wspierać!

Przejdź do - Ekologiczne przedszkolaki na balu karnawałowym.

Ekologiczne przedszkolaki na balu karnawałowym.

8 lutego 2017

Karnawał to wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. Dzieci z Ekologicznego przedszkola w Gartatowicach na taki bal czekały z utęsknieniem, aż w sobotę 25 stycznia przybyły do szkoły, aby uczestniczyć w długo wyczekiwanym balu karnawałowym. Na sali balowej podczas pląsów zrobiło się kolorowo, a dzieci przebrane w bajkowe postacie bawiły się wesoło. Można było spotkać Spider-Mana, motylka, Zorro, kowboja, królewnę, żabkę i dwie księżniczki Elzy. Tak przebrane dzieci wzięły udział w konkursie na najpiękniejsze przebranie karnawałowe. Gratulujemy Natalci - przebranej za żabkę -  za zajęcie pierwszego miejsca oraz pozostałym wyróżnionym. W zabawie uczestniczyli także licznie przybyli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla swoich maluszków.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal karnawałowy był niezwykły, dostarczył wielu przeżyć i radości, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał mimo chwilowego zmęczenia.
Kolejny bal karnawałowy już za rok...

Przejdź do - Święto Babci i Dziadka.

Święto Babci i Dziadka.

31 stycznia 2017

Dzieci z Ekologicznego przedszkola w Gartatowcach 25 stycznia zaprosiły do przedszkola swoje Babcie i swoich Dziadków, aby w uroczysty sposób podziękować im za opiekę i bezinteresowną miłość. Licznie zgromadzeni goscie mieli okazje podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze dzieci wspaniale zaprezentowały się: recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz tańcząc cza-czę i rock an rolla. Za brawurowo wykonany rock and roll dzieci otrzymały gromkie brawa.
Po części artystycznej dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty.  Dziadkowie zrobili sobie także pamiątkowe zdjęcia oraz oglądali portrety wykonane przez swoje wnuczęta. Było to wyjątkowe spotkanie, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są takie chwile spędzone wspólnie z wnukami.