Ekologiczne przedszkole w Gartatowicach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Ekologiczne przedszkolaki na balu karnawałowym.

Ekologiczne przedszkolaki na balu karnawałowym.

8 lutego 2017

Karnawał to wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. Dzieci z Ekologicznego przedszkola w Gartatowicach na taki bal czekały z utęsknieniem, aż w sobotę 25 stycznia przybyły do szkoły, aby uczestniczyć w długo wyczekiwanym balu karnawałowym. Na sali balowej podczas pląsów zrobiło się kolorowo, a dzieci przebrane w bajkowe postacie bawiły się wesoło. Można było spotkać Spider-Mana, motylka, Zorro, kowboja, królewnę, żabkę i dwie księżniczki Elzy. Tak przebrane dzieci wzięły udział w konkursie na najpiękniejsze przebranie karnawałowe. Gratulujemy Natalci - przebranej za żabkę -  za zajęcie pierwszego miejsca oraz pozostałym wyróżnionym. W zabawie uczestniczyli także licznie przybyli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla swoich maluszków.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal karnawałowy był niezwykły, dostarczył wielu przeżyć i radości, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał mimo chwilowego zmęczenia.
Kolejny bal karnawałowy już za rok...

Przejdź do - Święto Babci i Dziadka.

Święto Babci i Dziadka.

31 stycznia 2017

Dzieci z Ekologicznego przedszkola w Gartatowcach 25 stycznia zaprosiły do przedszkola swoje Babcie i swoich Dziadków, aby w uroczysty sposób podziękować im za opiekę i bezinteresowną miłość. Licznie zgromadzeni goscie mieli okazje podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze dzieci wspaniale zaprezentowały się: recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz tańcząc cza-czę i rock an rolla. Za brawurowo wykonany rock and roll dzieci otrzymały gromkie brawa.
Po części artystycznej dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty.  Dziadkowie zrobili sobie także pamiątkowe zdjęcia oraz oglądali portrety wykonane przez swoje wnuczęta. Było to wyjątkowe spotkanie, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są takie chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Przejdź do - Zabawy masą solną w przedszkolu.

Zabawy masą solną w przedszkolu.

26 stycznia 2017

Dzieci z Ekologicznego przedszkola w Gartatowicach są bardzo twórcze i kreatywne. Dowodem na to były zajęcia plastyczne, na których odbyły się zabawy z ciastem. Jednak maluszki nie wcielały się w rolę kucharzy, ponieważ ciasto nie było do jedzenia, tylko była to masa solna. Dzieci wykorzystały ją do zrobienia prezentów na Dzień Babci i Dziadka. Powycinane serduszka zostały zapieczone w piekarniku, a potem pomalowane i ozdobione. Była to świetna zabawa rozwijająca aktywność twórczą oraz sprawność manualną dzieci. Zapraszam rodziców do skorzystania z tego typu działań - to naprawdę super zabawa dla całej rodziny.

Przejdź do - Eko-bałwanki w Ekologicznym przedszkolu w Gartatowicach

Eko-bałwanki w Ekologicznym przedszkolu w Gartatowicach

23 stycznia 2017

Początek stycznia w naszym przedszkolu okazał się bardzo pracowity.  Maluszki zostały zaproszone do udziału w konkursie pn. "Eko-bałwanek". Celem konkursu było wykonanie  razem z rodzicami w domu zabawki z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych. Zaś w przedszkolu dzieci razem z wychowaczynią zrobiły dużego Eko-bałwana z balonów i wełny. Gdy konstrukcja była gotowa eko-bałwan o imieniu Różyczka został ozdobiony i ubrany.
Kreatywność i zaangażowanie rodzin po raz kolejny nas zaskoczyło. Każdy bałwanek był po prostu cudny! Nasze dzieci pokazały że bałwana można ulepić, ale niekoniecznie ze śniegu. Każdy przedszkolak miał inny pomysł - zobaczcie jakie bałwany powstały.
Serdecznie dziękuję za wspólną zabawę i zapraszam do obejrzenia ekspozycji do przeszdkola, a potem do SIK Kasztelania.

Przejdź do - Jasełka w Ekologicznym przedszkolu w Gartatowicach.

Jasełka w Ekologicznym przedszkolu w Gartatowicach.

28 grudnia 2016

20 grudnia 2016r w Ekologicznym przedszkolu w Gartatowicach odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. W uroczystości uczestniczyli rodzice oraz zaproszeni goście: pani Anna Janas  – Sekretarz Gminy Kije, pan Mariusz Kudasiewicz – Dyrektor ZPO w Kijach oraz pan Cezary Curyło – kierownik Szkoły Filialnej w Gartatowicach. Przedstawienie było wyjątkowe. Maluszki z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role przy wspólnie przygotowanej nietypowej szopce,   dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń.
Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne i  urzekające widowisko. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, prezenty oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się świąt.

Przejdź do - Zajęcia otwarte z rodzicami – robimy bombkę bożonarodzeniową.

Zajęcia otwarte z rodzicami – robimy bombkę bożonarodzeniową.

21 grudnia 2016

14 grudnia w Ekologicznym przedszkolu w Gartatowicach odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Celem spotkania było wzbogacenie wiadomości na temat tradycji związanych ze świętami, rozwijanie aktywności twórczej oraz wzmacnianie wzajemnych relacji z rodzicami. Współna praca  przy stole pełnym ozdób, świecidełek i wstążek była zarówno dla dzieci i rodziców wspaniałym wprowadzeniem w nastrój świąteczny. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a bombki niepowtarzalne i orginalne. Tak spędzony czas z dzieckiem pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników zajęć.
Wykonane współnie bombki zostaną zawiezione na konkurs do SIK Kasztelania w Kijach.