Jesteś tutaj: Start / Kultura i Sport

Kultura i Sport

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Apel do mieszkańców

Apel do mieszkańców

10 sierpnia 2018

 

W związku z przygotowaniami do rekonstrukcji zabytkowego dworca w Hajdaszku w imieniu firmy architektonicznej zwracamy się do mieszkańców z apelem o przekazanie historycznych fotografii obiektu. Szczególnie interesują wykonawcę zdjęcia z okresu międzywojennego. Wszystkie materiały / również inne pamiątki / zostaną zwrócone po skopiowaniu.

 

Przejdź do - Międzynarodowe warsztaty na Kasztelanii

Międzynarodowe warsztaty na Kasztelanii

10 sierpnia 2018

Cykl warsztatów w ramach międzynarodowego projektu "Volunteering for Healthy Lifestyle" został zrealizowany dla dzieci i młodzieży z naszej gminy na obiektach SIK Kasztelania.

Więcej na: www.kasztelania.kije.pl 

Przejdź do - Turniej o Puchar Wójta Gminy Kije

Turniej o Puchar Wójta Gminy Kije

6 sierpnia 2018

Do rywalizacji w Gminnym Turnieju o puchar Wójta Gminy Kije przystąpiło sześć zespołów: Włoszczowice, Czechów, Kije- Kokot , Stawiany , Wierzbica,  Umianowice. W pierwszej fazie turnieju  zawodnicy grali systemem pucharowym . Do finału awansowały drużyny: Wierzbica, Kije – Kokot i Stawiany.
Finał rozegrano na boisku LZS Wierzbica. W pierwszym meczu Kije - Kokot  pokonały Gospodarzy  5-3. Drugi mecz Wierzbica – Stawiany zakończył się zwycięstwem zawodników ze Stawian. Trzecie spotkanie Stawiany – Kije-Kokot  przebiegło pomyślnie dla drużyny LZS Stawiany  która odniosła zdecydowane zwycięstwo  7-2   i z kompletem punktów zdobyła Puchar Wójta Gminy Kije.

Czytaj więcej o: Turniej o Puchar Wójta Gminy Kije
Przejdź do - Drużyna z Włoszczowic najlepsza w II Wakacyjnym Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej

Drużyna z Włoszczowic najlepsza w II Wakacyjnym Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej

30 lipca 2018

 

W dniu 29.07.2018 r. na obiektach sportowych SIK Kasztelania w Kijach odbył się II Wakacyjny Turniej Plażowej Piłki Siatkowej.  Pomimo upalnej pogody do zawodów zgłosiło się 11 drużyn z terenu gminy Kije. Po ponad 4 godzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców:

- I miejsce – Włoszczowice
- II miejsce – Kije – Lipnik /OSP KIJE /
- III miejsce – Borczyn

Nagrody wręczył Krzysztof Słonina – Wójt Gminy Kije.

Organizatorzy serdecznie dziękują Grzegorzowi Woźniczce – radnemu gminy Kije za pomoc w przeprowadzeniu zawodów, Romanowi Sater oraz Sylwestrowi Fiukowi za profesjonalne sędziowanie a przede wszystkim uczestnikom oraz kibicom za tak liczne uczestnictwo.

 

UWAGA Zespoły!

25 lipca 2018

Pozostało jeszcze jedno wolne miejsce w V Konkursowy Przeglądzie Pieśni Ludowej "Ciżbą śpiwanie"2018.
Kolejne zespoły będą zapisywane na listę rezerwową.

Przejdź do - I Świętokrzyski Festiwal Seniorów. Zapraszamy do udziału!

I Świętokrzyski Festiwal Seniorów. Zapraszamy do udziału!

19 lipca 2018

Serdecznie zapraszamy seniorów, którzy chcą zaprezentować na scenie swoje umiejętności: wokalne, taneczne, teatralne, kabaretowe czy literackie, do udziału w I Świętokrzyskim Festiwalu Seniorów. Finał wydarzenia odbędzie się 10 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, poprzedzą go eliminacje regionalne w Staszowie, Jędrzejowie i Kielcach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego-Biuro Komunikacji Społecznej. Współorganizatorzy: pełnomocnik marszałka ds. seniorów, Wojewódzka Społeczna Rada Seniorów i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Partnerami medialnymi: Echo Dnia, Telewizja Świętokrzyska i Meloradio. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 września 2018r. Wydarzenie odbywać się będzie w ramach obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego.

Czytaj więcej o: I Świętokrzyski Festiwal Seniorów. Zapraszamy do udziału!