Jesteś tutaj: Start / Kultura i Sport

Kultura i Sport

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Obronili tytuł Mistrzów Gminy Gier i Zabaw klas I-III

Obronili tytuł Mistrzów Gminy Gier i Zabaw klas I-III

14 grudnia 2018

13 grudnia  2018r w Zespole Placówek Oświatowych  w Kijach  odbył się Gminny Turniej Gier i Zabaw dla uczniów klas I-III . Każda klasa  startowała w pięcioosobowych zespołach  rywalizując w czterech zabawach: zakładanie kółek ringo na pachołki, bieg sztafetowy, skok w dal, tor przeszkód.  Dzieci zaprezentowały bardzo dobre przygotowanie ogólnorozwojowe. Po regulaminowych zabawach Szkoły z Kij i Włoszczowic zgromadziły jednakową ilość punktów. O wygranej zdecydowała dogrywka w którą wygrali uczniowie z Włoszczowic i po raz kolejny zdobyli Mistrzostwo Gminy, a z rąk Anny Janas – sekretarza UG w Kijach ,  Mariusza Kudasiewicza dyrektora ZPO w Kijach i Grzegorza Woźniczko dyrektora sportowego –  odebrali puchar, pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe za zajęcie I miejsca. Pucharami, medalami i nagrodami nagrodzono również pozostałych uczestników. II miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły w  Kijach, a III miejsce przypadło  zawodnikom ze Szkoły w Gartatowicach.
Grzegorz Woźniczko organizator Turnieju podziękował uczestnikom za piękną rywalizację, nauczycielom za przygotowanie uczniów do zawodów i sponsorowi –  Jabubowi Ziółkowskiemu za  nagrody, medale i puchary.

Przejdź do - Rozstrzygnięto konkurs plastyczny na „Bożonarodzeniową Pocztówkę dla Niepodległej”

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny na „Bożonarodzeniową Pocztówkę dla Niepodległej”

10 grudnia 2018

Organizatorem konkursu o nazwie „Bożonarodzeniowa Pocztówka dla Niepodległej” była Samorządowa Instytucja Kultury „Kasztelania” w Kijach wraz z partnerami:

- Zespołem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych,
- Nadleśnictwem Pińczów.

Konkurs skierowany był do mieszkańców powiatu pińczowskiego, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych / bez kategorii wiekowych/.

Więcej na www.kasztelania.kije.pl

 

Bożonarodzeniowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

10 grudnia 2018

Aktywna zima w Gminie Kije

5 grudnia 2018

Jak co roku, tak i tym razem zimowa pora obfituje w sportowe wydarzenia w Gminie Kije! Wzorem lat ubiegłych kontynuowane będą turnieje w halową piłkę nożną, siatkówkę oraz mistrzostwa w tenisie stołowym. Ponadto planowany jest turniej szachowy. Piękna tradycja szachowego współzawodnictwa w Kijach zanikła kilka lat temu. Wychodząc naprzeciw osobom, które wyrażały opinię, że warto ten piękny zwyczaj wznowić zamierzamy reaktywować szachowe zawody, mając jednocześnie nadzieję, że frekwencja dopisze.
Wstępny plan sportowych wojaży jest następujący:
-grudzień: halowy turniej piłki nożnej,    
-styczeń: zawody w piłkę siatkową,    
-luty: turniej szachowy,    
-marzec: mistrzostwa w tenisie stołowym.     
Niebawem na stronie gminy Kije oraz na profilu na facebooku pojawi się dokładna data oraz regulamin turnieju piłkarskiego. W terminie późniejszym będziemy informować o kolejnych rywalizacjach. Zachęcamy do namawiania jak największej liczby osób do polubienia profilu Gminy Kije na facebooku, a tym samym mobilizowania mieszkańców do sportowego współzawodnictwa oraz kibicowania!

S.F.

Przejdź do -  Start w  Radomiu na otwarcie sezonu halowego

Start w Radomiu na otwarcie sezonu halowego

4 grudnia 2018

Łucznicy z ULKS Włoszczowice 25 listopada rozpoczęli sezon halowy Ogólnopolskimi Zawodami w Radomiu.  Był to dobry początek sezonu , nasi zawodnicy zdobyli 5 medali.  W zawodach startowało 82 zawodników  z klubów:  UKS Południe, PTG Sokół Radom, ŁKS Radom, WKS Orkan, KS Ożarowianka, KS Drukarz Warszawa, Mokotowski Klub Sportowy Strzała, KS Rokis Radzymin, Hubertus i ULKS Włoszczowice. Dobry  występ napawa optymizmem na kolejny udany sezon zawodników z Włoszczowic.
 Medaliści:
Szymon Piotrowski, Dawid Kaczmarczyk, Nicola Wieczorek, Maja Długosz
Miejsca punktowane IV-VI
Jakub Tłomak, Bartłomiej Śnioch, Aleksander Nowak, Agata Kaczmarczyk, Sylwia Lasak, Maja Majcher

Święto kolejarza w gminie Kije

21 listopada 2018

 

Więcej na www.kasztelania.kije.pl