Jesteś tutaj: Start / Kultura i Sport

Kultura i Sport

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Rajd kliszowski za nami

Rajd kliszowski za nami

9 października 2017

Najpierw wesoły rajd „Tożsamość i Pamięć” z Kliszowa do Kij a później „Kliszowskie Powidoki”, taki był scenariusz obchodów 315 rocznicy wielkiej bitwy narodów z 1702 roku znanej jako „Bitwa pod Kliszowem”. 

Więcej na www.kasztelania.kije.pl 

Przejdź do - Kliszów 2017 - zaproszenie

Kliszów 2017 - zaproszenie

28 września 2017

Już po raz 15 zapraszamy wszystkich miłośników historii, turystyki i dobrej zabawy do udziału w wydarzeniu upamiętniającym największą bitwę jaka miała miejsce na Ponidziu.

Szczegóły na tsronie: www.kasztelania.kije.pl

 

Przejdź do - Gratulacje dla Pani Kariny

Gratulacje dla Pani Kariny

28 września 2017

 

Z radością informujemy, że mieszkanka naszej gminy Pani Karina Lechowska / dziennikarka Tygodnika Ponidzia/ została wyróżniona przez Ministerstwo Rozwoju jako jedna z szesnastu najlepszych dziennikarzy mediów lokalnych.
Gratulujemy

Przejdź do - Projekcja filmu dokumentalnego „Z filmoteki bezpieki. Sami o sobie”

Projekcja filmu dokumentalnego „Z filmoteki bezpieki. Sami o sobie”

27 września 2017

27 września 2017 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbędzie się kolejna projekcja w stałym cyklu „Seans historyczny”, w którym prezentujemy filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże, którym towarzyszy komentarz historyka.
„Z filmoteki bezpieki” to cykl, który powstał w oparciu o materiały filmowe Służby Bezpieczeństwa z okresu PRL. „Sami o sobie” przedstawia m.in. nagrane przez Służby Bezpieczeństwa filmy z Marca 1968 oraz samospalenia Ryszarda Siwca, które zostały opatrzone komentarzem historycznym.
Wstęp na projekcję bezpłatny.
Projekcja filmu dokumentalnego „Z filmoteki bezpieki. Sami o sobie” w Przystanku Historia IPN – Kielce, 27 września 2017 r., godz. 17.00

Zapraszam
Dorota Koczwańska–Kalita
Naczelnik Delegatury IPN Kielce

Przejdź do - "ZORZA" - Czyste powietrze nad Świętokrzyskim

"ZORZA" - Czyste powietrze nad Świętokrzyskim

19 września 2017

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach informuje, że na posiedzeniu w dniu 08.08.2017 r. podjął decyzję o wznowieniu z dniem 15 września 2017 r. naboru wniosków w ramach programu "ZORZA" - Czyste powietrze nad Świętokrzyskim.

Szczegóły na stronie: 

http://www.wfos.com.pl/dla-beneficjentow/oferta-dla/typ-beneficjenta/osoby-fizyczne/645-zorza-czyste-powietrze-nad-swietokrzyskim

 

Przejdź do - Teatr im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa w Kasztelanii

Teatr im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa w Kasztelanii

15 września 2017

Zapraszamy Państwa na spektakl Beze Mnie w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej do Kasztelanii w dniu 18.10.2017 r. o godz. 18:00.

Więcej na www.kasztelania.kije.pl