Jesteś tutaj: Start / Urząd Gminy / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Informacja

8 sierpnia 2018

Informujemy, że awaria sieci wodociągowej została usunięta.

Uwaga

7 sierpnia 2018

Awaria sieci wodociągowej. Od godz. 23:00 dnia 07.08.2018r do usunięcia awarii występować mogą przerwy w dostawie wody.
Za utrudnienia przepraszamy.

Informacja

2 sierpnia 2018

Prośba o pomoc

19 lipca 2018

Nadia urodziła się 7 lipca 2009 roku w Kielcach. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce - niedowład kończyn dolnych. Diagnozę - po wielomiesięcznych badaniach w najlepszych Klinikach Dziecięcych w Polsce - postawiono dopiero w wieku 18 miesięcy. Od tamtej pory znajduje pod stałą opieką Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i Specjalistycznych Klinik i Poradni w Łodzi, Katowicach, Poznaniu i Kielcach. Ze względu na towarzyszące tej chorobie dysfunkcje innych narządów jest systematycznie rehabilitowana, wyjeżdża na usprawniające turnusy rehabilitacyjne, przechodząc częste - obciążające jej organizm, badania i zabiegi inwazyjne.

Nadunia - świadoma swojej choroby - jest pogodną, radosną, uśmiechniętą, inteligentną i bardzo dobrze intelektualnie rozwiniętą dziewczynką. Obecnie z wielką radością i chęcią uczęszczać będzie do klasy trzeciej Szkoły Integracyjnej w Kielcach. Jej niepełnosprawność jest widoczna tylko wtedy gdy się porusza/ chodzik, lub dwa trójnogi/ a poruszać się może tylko dzięki wieloletniej, codziennej, wielogodzinnej - a co za tym idzie - bardzo kosztownej rehabilitacji prowadzonej przez wyspecjalizowanych terapeutów, rehabilitantów i...ostatnio z pomocą Norweskiego Innowalk'a - automatu do pionizacji, wymuszania napięć, nauki i stymulacji prawidłowego wzorca chodu, który ma przygotować dziecko do czekającej ją skomplikowanej operacji.

Zdaniem lekarzy z uznanej Paley Kliniki na Florydzie/USA/, którzy po konsultacjach w Polsce i postawieniu swojej diagnozy, jako jedyni podjęli się zoperowania Naduni - czego nie byli w stanie dokonać uznani Polscy lekarze skazując ją na wózek i całodobową pomoc osób trzecich - jest szansa na sprawność a co za tym idzie samodzielne funkcjonowanie i poruszanie się, ale wymaga to wielopoziomowych skomplikowanych operacji obu nóżek, w możliwie szybkim terminie.

Ten termin, oraz kwota które dosłownie „zwaliły nas z nóg” a nakreślone przez amerykańskich specjalistów to - Warszawa - ostatnia dekada sierpnia 2018 roku i...700 000 złotych

Szok minął, a my wiedząc że nie jesteśmy w stanie sami podołać tej zaistniałej sytuacji, którą musimy pokonać, kierowani nadzieją i wiarą w bezinteresowne podanie pomocniej dłoni uruchomiliśmy od 4 lipca aktywną zbiórkę funduszy, do której ośmielamy się zaprosić Państwa. Zwracamy się zatem do Was - „Ludzi Otwartych Serc” z gorącą prośbą o pomoc i wsparcie finansowe, tego przywracającego sprawność zabiegu, który sprawi, że marzenia naszej Jedynej Małej Kruszyny zamienią się w rzeczywistość.

Każda kwota - nawet najmniejsza - będzie dla nas bezcenna, i będziemy za nią Państwu ogromnie wdzięczni.

Pragniemy nadmienić iż Nadia jest podopieczną Fundacji Dzieciom Wspólnota „Zdążyć z Pomocą" 01 685 Warszawa ul. Łomiańska 5 i to na konto Fundacji - 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 kierować prosimy wsparcie od Darczyńców z dopiskiem: 16760 Szostak Nadia Wiktoria - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Można również wesprzeć Nadusię wchodząc na stronę www.siepomaga.pl/nadiaszostak/ lub wysyłając sms na nr 72365 o treści S11391 Licząc na Państwa przyjazny odzew, otwartość serca i hojność, łączymy wyrazy szacunku

Beata i Arkadiusz Szostakowie

Zaproszenie do Konsultacji społecznych projektu Rocznego Programu Współpracy Gminy Kije z organizacjami pozarządowymi

12 lipca 2018

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu „Roczny Program Współpracy Gminy Kije z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019”.
Uwagi prosimy przesyłać na adres Urząd Gminy w Kijach, Kije ul. Szkolna 19, 28-404 Kije lub drogą mailową  sekretarz@kije.pl do dnia 23 lipca 2018 roku  do godz. 15.30 na załączonym poniżej formularzu.

Weekend seniora w Chęcinach

5 lipca 2018