Jesteś tutaj: Start / Urząd Gminy / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Uwaga

13 grudnia 2017

W dniu dzisiejszym w godzinach wieczornych na ulicy Pińczowskiej w Kijach mogą wystąpić przerwy w dostawie wody.

Za utrudnienia przepraszamy.

Zaproszenie

4 grudnia 2017

Caritas Diecezji Kieleckiej i Parafia Rzymskokatolicka Św. Ap. Piotra i Pawła w Kijach  zapraszają osoby zakwalifikowane do Programu Operacyjnego  Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogram 2017 na warsztaty: „Kulinarne” oraz „Edukacji Ekonomicznej”, które odbędą się  14 grudnia 2017 w godz. 10.00-14.00, w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kijach.
Jednocześnie informujemy, iż pracownicy socjalni z GOPS Kije będą kontaktować się w sprawie warsztatów z osobami zakwalifikowanymi do Programu telefonicznie.
Warsztaty realizowane są w ramach Działań Towarzyszących Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa – Podprogram 2017 i finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

27 września 2017

Podprogram 2017
Celem Programu jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  sierpień 2017 – czerwiec 2018,  a jej celami szczegółowymi są:
- organizacja i koordynacja sieci dystrybucji pomocy żywnościowej składającej się z Organizacji Partnerskich Lokalnych, zwanych dalej OPL, zgodnie z zasadami PO PŻ,
- racjonalne zagospodarowanie artykułów spożywczych otrzymanych z OPO oraz z innych źródeł, na potrzeby udzielania pomocy żywnościowej osobom najbardziej potrzebującym,
- przekazanie artykułów spożywczych osobom zakwalifikowanym do otrzymania pomocy żywnościowej zgodnie z zasadami PO PŻ,
- prowadzenie działań w ramach środków towarzyszących wśród osób najbardziej potrzebujących zakwalifikowanych do objęcia pomocą żywnościową, mających na celu włączenie społeczne.
Bieżące informacje dotyczące terminów wydań będą zamieszczane na stronie internetowej OPL, w gablotach informacyjnych parafii (OPL) oraz ogłaszane na ambonie w czasie mszy świętej.

Czytaj więcej o: Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Dystrybucja żywności

6 listopada 2017

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kijach  przeprowadzi dystrybucję żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc  Żywnościowa 2014-2020 – Podprogram 2017 dla osób i rodzin zakwalifikowanych do Programu w dniu:
9 listopada 2017 (czwartek)  godz. 9.00 – 15.00
Miejsce odbioru żywności:
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Kijach

Przejdź do - Zbieraj - wygrywaj!

Zbieraj - wygrywaj!

8 grudnia 2017

Konkurs na zbiórkę zużytych baterii dla grup przedszkolnych i szkół podstawowych z gmin należących do V Regionu Województwa Świętokrzyskiego. Konkurs organizowany przez Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. Rzędów 40, 28-142 Tuczępy.
Termin zgłoszenia do udziału w konkursie mija 20 grudnia 2017r.

Przejdź do - „Z filmoteki bezpieki. Egzekucje zbrodniarzy hitlerowskich”

„Z filmoteki bezpieki. Egzekucje zbrodniarzy hitlerowskich”

6 grudnia 2017

7 grudnia 2017 r. o godz. 17:00 w Centrum Edukacyjnym IPN (ul. Warszawska 5, Kielce) „Przystanek Historia” odbędzie się kolejna projekcja w stałym cyklu „Seans historyczny”, w którym prezentujemy filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże, którym towarzyszy komentarz historyka.
„Z filmoteki bezpieki” to cykl, który powstał w oparciu o materiały operacyjne Służby Bezpieczeństwa. Potajemnie wykonane fotografie i filmy służyły inwigilacji społeczeństwa polskiego w okresie PRL, ale stanowiły tylko część znacznie większego arsenału możliwości wykorzystywanego przez resort bezpieczeństwa. Wiodącym tematem filmu jest tym razem ściganie zbrodniarzy niemieckich, którzy popełnili przestępstwa na narodzie polskim w czasie drugiej wojny światowej. „Egzekucje zbrodniarzy hitlerowskich” koncentrują się przede wszystkim na egzekucjach Ludwika Fischera (gubernatora dystryktu warszawskiego Generalnego Gubernatorstwa), Josefa Meisingera (dowódca Einsatzgruppe IV i szefa Policji Bezpieczeństwa w Warszawie) oraz Maxa Daume (SS-Standartenführer, odpowiedzialny za masakrę polskich cywili w Wawrze).
Wstęp na projekcję bezpłatny. Film zawiera sceny drastyczne, przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.