Portal Informacyjny Gminy Kije

Zgłaszanie awarii internetu
tel. 41 357 24 92
W godz. od 9:00 do 16:00
INFORMACJA
Urząd Gminy w Kijach informuje, że od dnia 01.10.2015r. za bieżącą konserwację i usuwanie awarii sieci wodno - kanalizacyjnej na terenie Gminy Kije odpowiedzialne jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe DECO-THERM Adrian Dekiel, Dębno 40A, 26-006 Nowa Słupia. Awarie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej można zgłaszać na nr tel. 516 084 052

Strona główna

Aktualności

Przejdź do -

Zaproszenie

16 listopada 2018

Szkoła Biblijna im. ks. prof. Józefa Kudasiewicza w Kielcach zaprasza wszystkich chętnych w niedzielę 18 listopada na spotkanie i wykład ks. dr Tomasza Siemieńca: "Lectio divina jako spotkanie z Panem, który przemawia w swoim Słowie do współczesnego człowieka" o godz.  18.00 w Wyższym Seminarium Duchownym. Wykład poprzedzi uroczysta msza św. w kościele św. Trójcy z okazji 6 rocznicy śmierci ks. Profesora Kudasiewicza odprawiona przez ks. Rektora Pawła Tambora.   Przy okazji spotkania zostanie przekazana Szkole w Kijach pamiątkowa nominacja dla ks. prof. Józefa Kudasiewicza do nagrody TOTUS z odręcznym podpisem kardynała Józefa Glempa.
Zuzanna Warcholska, koordynator Szkoły Biblijnej im. ks. prof. Józefa Kudasiewicza.

Czytaj więcej o: Zaproszenie

Zaproszenie do udziału w konkursie

15 listopada 2018

Słuzba przygotowawcza

15 listopada 2018

Informacja

14 listopada 2018
Przejdź do -

11 listopada 2018 roku w Kijach

13 listopada 2018

Uroczystość 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęła się mszą świętą o godz. 12.00 w Kościele parafialnym pw. Św. App. Piotra i Pawła w Kijach. Przy dźwiękach Orkiestry Kasztelańskiej odśpiewano Hymn Polski dla Niepodległej. Oprawę i podniosłość ceremonii mszalnej uświetniła obecność delegacji strażaków OSP, harcerzy, orkiestry kasztelańskiej i piękny patriotyczny wystrój Kościoła.  Po mszy świętej uroczysty pochód złożony z pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy,  Związku Harcerstwa Polskiego, delegacji młodzieży szkolnej i nauczycieli, samorządowców, pań z kół gospodyń wiejskich oraz mieszkańców i gości  przeszedł na Stary Cmentarz –Park Pamięci. Dalszą część uroczystości prowadził Andrzej Żądło dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury „Kasztelania” w Kijach. Przemówienie wygłosił Wójt Krzysztof Słonina oraz Wójt Elekt Tomasz Socha. Następnie delegacje złożymy kwiaty i znicze pod tablicami upamiętniającymi poległych w czasie I i II wojny światowej.    Na zakończenie zebrani wysłuchali mini koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu  Orkiestry Kasztelańskiej pod dyrekcją p. Michała Dyni.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy i Gościom za liczne uczestnictwo w obchodach Święta Niepodległości.

Czytaj więcej o: 11 listopada 2018 roku w Kijach

Listopadowe Śpiewogranie

8 listopada 2018